Producenci
Wszystko co należy wiedzieć o cygarach
Wszystko co należy wiedzieć o cygarach

Wstęp

Kierując się wyborem swojego pierwszego cygara nie patrz na cenę! Cygara z wyższej półki cenowej często posiadają mocniejsze walory smakowe i aromaty niż te, które są w niższym pułapie cenowym, dlatego warto zapoznać się z charakterystyką danego cygara.

Gdzie kupić cygaro skierowane pod Twoje potrzeby?

Jeżeli zastanawiałeś się nad zakupem swojego cygara w przeciętnym sklepie tytoniowym lub alkoholowym to ciężko będzie znaleźć Ci cygaro, które na pierwszą przygodę spełni Twoje oczekiwania. Wręcz przeciwnie, w większości przypadków kierowanie się takim wyborem zaczyna i kończy przygodę z cygarami. Jeżeli chcesz mieć pewność, że podejmiesz właściwą decyzję, wybierz się do lokalnego Cigar Lounge, czyli specjalistycznego sklepu z cygarami, w którym obsługa sklepu pozna Twoje potrzeby.

Jaką moc wybrać na początek?

Przy doborze pierwszego cygara najważniejszym aspektem jest dobór mocy cygara. Osoba początkująca powinna zacząć od słabszych cygar. Najlepszym wyborem na rozpoczęcie przygody z cygarem będą cygara pochodzące z Dominikany, które charakteryzują się łagodnym aromatem.

Choć kubańskie cygara są uznawane za klasykę gatunku, to nie zawsze są dobrym wyborem dla osoby początkującej, ze względu na to, że charakteryzują się duża mocą i wyrazistością smaku. Odmiany meksykańskie również charakteryzują się intensywną mocą, lecz odmiennym aromatem.

Smaki pochodzące z Nikaragui i Hondurasu charakteryzują się nieco mniejszą mocą, za to dość wyrazistym aromatem.

Jak przechowywać cygaro w prawidłowy sposób?

Niezwykle ważnym aspektem jest sposób przechowywania cygara. Jeżeli cygaro jest przesuszone to znaczy, że było źle przechowywane. W momencie zakupu cygara należy upewnić się, że było wcześniej przechowywane w humidorze, w odpowiedniej wilgotności (około 70%). Przesuszone cygaro traci na swoim smaku, szybko spala oraz kruszy się.

Długość i średnica cygara

Kolejną, ważną rzeczą w wyborze cygara jest jego format, czyli długość i średnica cygara. Cygara długie uwalniają swój aromat dopiero w trakcie palenia, natomiast krótkie uwalniają swój aromat tuż po zapaleniu. W przypadku średnicy, cygara o większym przekroju charakteryzują się większą paletą aromatów, ze względu na różnorodność liści tytoniu, które zostały użyte do wytworzenia cygara.

Cygaro wymaga odpowiedniej oprawy

Przygotowując się do palenia, należy pamiętać w jakich okolicznościach pali się swoje cygaro. Nie jest to papieros, który się spala na szybko. Cygaro wymaga chwili spokoju, w której wręcz konieczne jest delektowanie się smakami i aromatem. Warto również sięgnąć po ulubiony trunek, aby delektować się cygarem w pełni.

Podsumowanie

Słowem podsumowania, cygara są wytrawnym tytoniem, do którego nie wszyscy są przystosowani. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie jest to rzecz, którą wypala się "na szybko". Potrzebna jest do tego odpowiednia oprawa w postaci odpowiedniej muzyki relaksującej oraz nierzadko ulubionej whisky, bądź wina.

Szeroką gamę cygar znajdziesz również na naszej stronie tutaj: https://trafikanord.pl/pl/c/Cygara-i-akcesoria/148

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja Brandstyle.pl
Sklep internetowy Shoper.pl