Producenci
Zalety fajki wodnej - bongo
Zalety fajki wodnej - bongo

Coraz więcej osób, które były wcześniej zwolennikami prostszych rozwiązań sięga po fajkę wodną. Jest to spowodowane głównie tym, że wciągany dym z bonga jest czystszy i przyjemniejszy dla płuc. Filtrowanie suszu przez fajkę wodną jest również dużo lepszym rozwiązaniem dla osób ropoczynających palenie suszu w niekonwencjonalny sposób.

Największa zaleta fajki wodnej

Największą zaletą z jaką bongo wygrywa z innymi urządzeniami jest filtracja. Dzięki filtracji wodnej fajka "zbiera" więcej substancji smolistych od innych urządzeń do palenia, przez co palenie suszu jest mniej inwazyjne dla płuc.
Bonga z wbudowanymi filtrami w środku mają na celu przefiltrowanie i ochłodzenie dymu, który później przedostaje się do płuc. Dodatkowo, woda również przyczynia się do ochłodzenia dymu, przez co znacznie jest zmniejszone ryzyko podrażnienia dróg oddechowych.

Filtrowanie ma też swoje wady. Podczas procesu filtracji usuwane są substancje smoliste wraz z częścią właściwości danej substancji, którą się spala, przez co często można mieć wrażenie, że palimy substancję "osłabioną" przez proces filtracji.

Z jakiego materiału wybrać?

Spośród fajek wodnych możemy wyróżnić dwa główne rodzaje, z których są wykonywane: szklane i akrylowe. Najczęstszym wyborem wśród palaczy są bonga szklane, ze względu na to, że w żadnym stopniu nie wpływają na smak wypalanego suszu. Ponadto, szklane bonga są przezroczyste, w związku z czym łatwo można ocenić czy nadszedł już czas na wyczyszczenie fajki. W dodatku, szkło jest odporne na ogień, więc nie da się go stopić, co może wystąpić w przypadku bonga wykonanego z akrylu.

Zaletą akrylowych bong jest to, że są odporne na upadki, przez co można je przenosić z miejsca na miejsce bez obawy o to, że się je stłucze. Fajki akrylowe przeważnie posiadają zbiorniczek na susz wykonany z metalu, przez co smak suszu może się zmienić podczas palenia. Ponadto, akryl można bardzo łatwo stopić, w związku z czym bongo, z kontaktem z ogniem może zostać bardzo łatwo stopione, po czym już się może nie nadawać do dalszego użytku.

Jaki rozmiar bongo?

W momencie wyboru bonga należy również pomyśleć o rozmiarze, w jakim je

kupimy. Jeżeli chodzi o użytkowanie stacjonarne dobrze będzie wtedy wybrać fajkę wodną większego rozmiaru. Jedną z głównych zalet korzystania z dużego bonga jest to, że wciągany przez nią dym jest przyjemniejszy dla płuc. Z kolei małe fajki idealnie nadają się jako bonga, które możemy praktycznie wszędzie zabrać. Będą również dużo łatwiejsze do wyczyszczenia niż te większe.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w pojemnik do przechowywania bonga?

Pomimo tego, że bongo jest legalne to bardzo często się spotyka z negatywnym wydźwiękiem w społeczeństwie. Mimo, że jest to tylko szklane naczynie każdy zdaje sobie sprawę do czego najczęściej może służyć. Dlatego często należy się również wyposażyć w skrzyneczkę lub kuferek, w którym przechowujemy fajkę wodną. Schowanie bonga w pojemniku może nawet posłużyć jako dekoracja do otoczenia, która nie będzie się rzucała w oczy.

Podsumowanie

Fajka wodna, ze względu na swoje właściwości filtracyjne wygrywa z klasycznymi sposobami spalania swojego ulubionego suszu. Filtrowany dym z bonga jest przyjemniejszy dla płuc, mniej drapiący oraz mniej szkodliwy niż ten wciągany z lufki czy bibułki. Palenie fajki wodnej jest skierowane do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z paleniem lub tych, którzy często palą swój susz, korzystając z bardziej pospolitych metod.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Realizacja Brandstyle.pl
Sklep internetowy Shoper.pl